E-Ticaret Nedir?...

E-Ticaret Nedir?

                E-ticaret siteleri bir sanal mağazadır. Sanal mağazalar web üzerin de çalışmakta olup iş yerinizi veya ofisinizi bulunduğu bölge den çıkartarak bulunabilirliğini kolaylaştırmaya yarayan aynı zaman da iş yerinizi dünya pazarına açan sistemdir.

                E-ticaret sitesi firmayı dünya pazarına açmakla birlikte hem satış konusun da hem de firmanın dünya kitlelerin de bilinebilirliğini artırmaktadır. Sanal mağazanız ile tüm ürünlerinizi kategorilere bölüp satışlara sunarak kargo firması yolu ile ister sanal pos ister kapıda ödeme sistemi ile tüm dünya genelinde satışlarınızı tek tuş ile yapabilmektesiniz.

 

E-ticaret Sitesi İhtiyaçları Nelerdir ?

                Sunucu: E-ticaret sitesi kullanımı için sununu güçlü, hızlı ve güvenlikli olması önemlidir.

                Domain: E-ticaret siteninizin adının kullanıcılar tarafın dan bulunması için akılda kalan kolay yazılabilen bir isim olması gerekmektedir. Kişi den kişiye değişkenlik gösterir firma isterse kendi adını taşıyan bir sistem de kurabilir.

                Ödeme Yöntemleri: E-ticaret sitesin den satış yapabilmek için sanal pos entegrasyonu, Kapıda ödeme sistemi ve Ortak ödeme sistemleri vb. Sistemler den en az bir tanesi olmak üzere birden fazla ödeme sistemini sitesine entegre ettirebilmektedir.

                Tasarım: E-ticaret sitelerin de tasarım sade, Kullanışlı ve şık görseller ile süslenmiş olması gerekmektedir. E-ticaret sitesini ziyaret eden müşterilerin aradığını anında bulması ve web sitesin den sıkılmadan gezinti yapmasını sağlamak önde gelen işlerden bir tanesidir.

                Güvenlik Sertifikası: E-ticaret sitelerin de SSL sertifikası olmazsa olmazdır. Bunun nedeni ise; müşterilerinizin kişisel bilgileri ve kredi kartı bilgilerinin 256bit Değerin de şifreleme yöntemlerinin kullanılması gerekmektedir. Böylece web sitenizin hacklenmesinin önüne geçerek hem müşterilerinizin güvenliğini hem de firmanızın güvenliğini almış olursunuz.

E-Ticaret Sitelerinde müşteri güvenliği her zaman önde gelen unsurlardan olmak zorundadır güvenliksiz E-Ticaret Siteleri Güvenlik Kamerası olmayan kuyumcuya benzer

Webilebi